Ville Valo

ville valo

Ville Vallo

zpěv kytara

 

 

 

Ville Hermanni Valo

Úloha v kapele Zpěv (kytara), píše všechny texty a písničky
Narozen 22. listopadu 1976, Helsinki
Znamení Štír
Sourozenci Má o 6 let mladšího bratra Jesseho, za bratry však považuje i Migeho a Lindeho
Domací zvířatka Žádné nemá a mít ani nemůže – má alergii na zvířecí srst (v dětství měli psa), s úsměvem však dodá, že jeho zvířátka jsou Burton a Gas :-))
Oblíbený film Tim Burton's Nightmare Before Christmas (v češtině se film jmenuje Předvánoční běs)
Šťastné číslo 0
Oblíbené město Necropolis
Oblíbené jídlo Tělo Kristovo
Oblíbené pití Krev Kristova; často byl k vidění u piva, Jägermeistera, červeného vína, ... ale jelikož minulý rok prošel protialkoholní léčbou, zůstává už jen u vody, Redbullu a kávy
Zájmy 80tá léta, Migeho fotografie, začátky blues, východoevropský folklor, ...
Nenávidí Beatles, červené maso, ...
Idolové Tapio Rautavaara, Rauli “Badding” Somerjoki, Elvis Presley, Neil Young, Black Sabbath, Timo K. Mukka, Gene Simons a KISS (hlavně v dětství), E. A. Poe, Clint Eastwood. Dříve s oblibou uváděl jméno Suho Superstar a lidi přesvědčoval, že je to skutečná osoba
Oblíbená píseň Sininen uni od Tapio Rautavaara

 

Další fakta o Villem:
Nástroje, na které umí hrát: kytara, basová kytara, bicí.
Skupiny, se kterými spolupracuje /spolupracoval: Skreppers, The 69 Eyes, Five fifteen, Neljä ruusua, Cradle of Filth, Lowe Motor Corporation, Apocalyptica, Bloodhound Gang, Agents, Daniel Lioneye and The Rollers.
Vyrůstal ve čtvrti Oulunkylä v Helsinkách. V současnosti vlastní obyvatelnou věž ve čtvrti Munkkiniemi taktéž v Helsinkách.
Tetování: …těšte se na jejich kompletní seznam s fotkami, zatím nejznámější je tzv. „Black horse“ na levé ruce a na pravé ruce má portrét laponského spisovatele Timo K. Mukka.
Hudebně se vzdělával v Pop ja Jazz škole v Oulunkylä.
V roce 2004 se umístil v anketě Největší Fin na 13. místě a ve stejném roce byl britským rockovým magazínem Metal Hammer zvolen za Zlatého Boha (Golden God) – cena, která se uděluje nejlepší rockové hvězdě roku.
Taktéž byl na konci roku 2006 pozván na Hradní slavnosti, které se konaly na prezidentském hradě v Helsinkách – pořádá je na oslavu Dne nezávislosti Finska prezident Finska (v r. 2006 prezidentka Tarja Halonen).