Side projects

Side projects Lindeho: Daniel Lioneye and The rollers

 

Skupina, ve které účinkují:
Daniel Lioneye – kytara, zpěv (aneb Linde)
Bad Migé Amour – basa
Bil Bao (Ville Valo) – bicí
Kai (Hiili) Hiilesmaa – sbory, produkce
Ike – světelná show

Daniel Lioneye

Daniel Lioneye and The rollers

V roce 2001 vydali album The King of Rock´n´Rol a objeli několik festivalů. Píseň The King of Rock´n´Roll je znělkou TV show Viva la Bam.

Danielovo album

První a zatím poslední album
 

 

Side projects Villeho:

 

Ville Valo ještě spolupracoval s několika skupinami. Mezi první můžeme zařadit skupinu Agents, se kterou v roce 1999 nahrál čtyři písničky zpívané ve finštině. Jsou to: píseň Valo Yössä od Tuomari Nurmia a tři písničky od Rauliho „Baddinga“ Somerjokiho – Ikkunaprinsessa, Paratiisi a Jykevä on rakkaus.

Ville s The Agents Ville a The Agents

Ville v klipu s The Agents

Dále spolupracoval se skupinou The 69 Eyes, které pomáhal nahrávat doprovodné zpěvy na alba Wasting the Dawn a Blessed Be a dokonce jim v klipu k písni Wasting the Dawn zahrál roli Jima Morrisona, kterému je píseň věnována.Klip se natáčel na zasněženém helsinském hřbitově Hietaniemi a v zasněžených finských krajinách v zimě 1999.

Ville ve Wasting the dawn Ville v klipu Wasting the dawn

Ville v klipu Wasting the dawn

Musíme zmínit i spolupráci se skupinou Neljä Ruusua, která nahrála v roce 2000 remake písně Hunningolla a v této verzi jim vypomohl se zpěvy Ville Valo, ale v klipu se objevuje i Migé a Linde.

Hunningolla

Kluci z HIM v klipu Hunningolla

Hodně výrazná je spolupráce Ville Vala a Apocalypticy. S tou v roce 2004 natočil píseň Bittersweet, ve které se o pěvecké party dělí ještě s Lauri Ylönenem z Rasmus.

Bittersweet 1 Bittersweet 2

Ville v klipu Bittersweet

V roce 2005 pomohl Ville Valo s vokály americké partičce Bloodhound Gang v písni Something diabolical.

Rok 2006 byl ve znamení hned dvou rozdílných žánrů, do kterých se Ville Valo vrhnul – nejprve pomohl se zpěvy skupině Cradle of Filth v písni The Byronic Man a poté na podzim ještě natočil zpěvy hned ve dvou písničkách pro album Synkkien laulujen maa. Jedna byla nazpívaná s jeho vzorem Kari Tapiem – Täällä pohjantähden alla a druhá s Tommim Vikstenem – Kun minä kotoani läksin.

Ville Valo, Tommi Viksten, Raku Mattila and Kari Tapio

Ville Valo, Tommi Viksten, Raku Mattila and Kari Tapio ve studiu při nahrávání

V roce 2007 pomohl dvěma popovým projektům – nejprve nazpíval duet s německou herečkou Natalií Avelon – remake písně Summer Wine, která se objevila jako titulní píseň k filmu Das wilde Leben. Poté pomohl ještě partnerce svého kolegy z HIM – Lindeho – Manně, se kterou nazpíval duet na její debutové album Sister – píseň se jmenuje Just for tonight.

Summer wine 1 Summer wine 2

Ville Valo s Natalií Avelon v klipu k Summer wine